Reálisan néznék a medvéket – Gál László ökológus tart előadást Kézdivásárhelyen
Lássuk reálisan a medvéket címmel szervez interaktív előadást a Transylvanian Wildlife Project Kézdivásárhelyen, június 4-én 17 órától – írják a szervezők a közleményükben.
Az érdeklődőket a Nagy Mózes Főgimnázium Kiss Lázár-konferenciatermében (36-os terem) várják, ahol a természetvédelmi szervezet ökológus vezetője, Gál László válaszol a résztvevők kérdéseire 10 év tudományos és terepi munka tapasztalatára támaszkodva.
Gál László kézdivásárhelyi születésű kutató, a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Magyar Biológiai és Ökológiai Intézetének doktorandusza, kutatási témája az ember-medve kapcsolatok kialakulásának körülményei és hatásai. Számos terepkutatásban vett részt az utóbbi 12 évben, többek között a tusnádfürdői ember-medve konfliktust jó irányba terelő projektek tudományos koordinátora volt, az ottani medve intervenciós csapat tagja, a WWF-fel közösen a medvék nyakörvezésében és kutatásában is részt vett.
Természetfotósként és -filmesként 20 éve járja a romániai erdőket. Fotós-filmes módszerének szerves része a természettel, vadonnal, vadállatokkal történő közvetlen interakció és együttlétezés: napokig, hetekig kinn, az erdőben tartózkodik, semmilyen mesterséges lest nem használva. Természetfilmjeivel több díjat is nyert, 2016-ban az Erdei álom című filmjét a gödöllői Nemzetközi Természetfilm Fesztiválon díjazták.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom