300 millió lejes gyorssegélyt hagyott jóvá a kormány a parajdi sóbánya megsegítésére
300 millió lej értékű költségvetési támogatást hagyott jóvá a román kormány a parajdi sóbányának, valamint az ott működő turisztikai, rekreációs és gyógyászati szolgáltatásokat nyújtó vállalkozásoknak – jelentette be Tánczos Barna pénzügyminiszter az Agerpres szerint.
„Sajnos egy példa nélküli, súlyos katasztrófával állunk szemben. A sóbánya működése leállt, és senki nem tudja, mikor lehet újra megnyitni. Ezért döntöttünk úgy, hogy azonnali anyagi segítséget nyújtunk” – mondta Tánczos Barna a kormányülés után.
A jóváhagyott támogatás célja, hogy segítse a Salromot, valamint azokat a cégeket, egyéni és családi vállalkozásokat, amelyek a bánya földalatti részén turisztikai, gyógykezelési és szórakozási szolgáltatásokat nyújtottak.
Tánczos Barna hozzátette, hogy a kormány egy tájékoztató dokumentumot is elfogadott a parajdi sóbánya helyzetéről. A részletes információkat Bogdan Ivan gazdasági miniszter ismerteti majd, beleértve azt, hogy pontosan mi történt a bányában, valamint milyen gazdasági intézkedéseket hoztak a Salrom esetében, illetve hogyan mérik fel a helyzetet a Parajdon működő egyéb vállalatok, vállalkozók, engedéllyel rendelkező magánszemélyek és családi vállalkozások esetében.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom