Sulyok Tamás pünkösdre Székelyföldre jön

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke részt vesz a csíksomlyói búcsún – írja az Agerpres a köztársasági elnöki hivatal sajtóosztálya által közölt információkra hivatkozva. A magyar államfő június 6. és 9. között magánlátogatáson tartózkodik Székelyföldön.

A látogatás pénteken, június 6-án kezdődik, amikor Sulyok Tamás ellátogat a gyimesfelsőloki Szent Erzsébet Római Katolikus Teológiai Líceumba, majd a bákói megyei Gyimesbükk plébániájára, ahol találkozik a helyi pappal.

Ezután szombaton részt vesz a csíksomlyói katolikus pünkösdi búcsún és szentmisén, hétfőn pedig a Kászon-pataki hágóba látogat, ahol egy székely hősök emlékére állított keresztet szentelnek fel. Még ezen a napon elmegy a Kovászna megyei Kézdiszentlélekre, ahol a helyi erődtemplomban szentmisén vesz majd részt.

Sulyok Tamás utolsó romániai állomása Illyefalván lesz, ahol meglátogatja a Keresztyén Ifjúsági és Diakóniai Alapítvány központját – közölte a hivatal. A HotNews cikkében megemlíti, már hagyománynak számít, hogy Magyarország mindenkori elnöke magánlátogatás keretében elzarándokol a csíksomlyói búcsúra.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!