Az elmúlt órák kiadós esőzései miatt három motoros szivattyút helyeztek üzembe Parajd környékén
Három nagy teljesítményű motoros szivattyút helyeztek üzembe vasárnap Parajd környékén, miután a kiadós esőzések következtében ismét megnőtt a Korond patak vízhozama, írta az Agerpres.
A Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint két motoros szivattyút a parajdi sóbányánál, egyet Alsósófalván indítottak be a sóbánya alkalmazottainak kérésére.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) május 22-én 15 nappal meghosszabbította a helyi szintű veszélyhelyzetet a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt, miután a Korond-patak hozama ismét megemelkedett. A testület határozata a május 23. – június 6. közötti időszakra vonatkozik.
A veszélyhelyzet alatt munkálatok zajlanak a bányában a vízszivárgások korlátozására, és tájékoztatják a lakosságot a helyzet alakulásáról. A létesítmény segítséget kap az eredeti állapotának helyreállításához. A sóbánya és a parajdi Só-szoros a veszélyhelyzet alatt nem látogatható.
A meteorológiai előrejelzések szerint Hargita megyében május 28-áig lehűlés, erős szél és sok eső várható, a csapadékmennyiség elérheti a 40-90 litert is négyzetméterenként.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom