Hargita és Kovászna megye rettent meg leginkább Simion esetleges győzelmétől

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az első fordulóhoz képest Hargita és Kovászna megyében nőtt meg leginkább a választási kedv, szinte 20 százalékponttal magasabb most a részvétel a két említett megyében, mint két héttel ezelőtt volt. A 19 óra részvételi adatok alapján ábrát is készítettünk, ebben igazán szembetűnő a két megye kiemelkedése.

Minden megyében magasabb a részvétel a második fordulóban, mint az elsőben volt, de különösen Erdély húzott bele nagyon. Kolozs megyében 15,18 százalékpontos növekedéssel a harmadik helyen következik Kovászna és Hargita mögött, de Maros, Brassó, Szeben, Bihar és Temes megyében is több mint 10 százalékkal többen mentek el 19 óráig szavazni, mint két héttel ezelőtt.

A lista másik végén Mehedinți megye áll 2,03 százalékpontos növekedéssel, míg Olt és Teleorman megyében is csupán 3 százalékpont körüli a növekedés.

A diaszpóra is sokkal élénkebben szavaz, mint két héttel ezelőtt, akkor 19 óráig 896.230 ember szavazott, ami a választók 4,98 százalékát jelentette. Ma 19 óráig 1.533.653 ember szavazott, ami 8,52 százalékuk.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!