David Popovici, Sebastian Stan és Mircea Cărtărescu is Nicușor Dant támogatja

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Egy sor híresség foglalt állást Nicușor Dan mellett az elnökválasztási kampány hajrájában. Sebastian Stan, David Popovici és Mircea Cărtărescu is a főpolgármester támogatására buzdított, de még a romániai rockmozgalom sem maradt csendben. Elsősorban szavazásra buzdítják az embereket, de azt sem titkolják el, szerintük ki az a két jelölt közül, akire érdemes voksolni.

Sebastian Stan, a konstancai származású amerikai színész egy kampányvideóban jelenik meg, ahogy egy Nicușor Dant ábrázoló plakát hátára felírja, hogy „Hai la vot!” (ford.: Szavazz!), felmutatja a plakátot, és elmondja a független jelölt szlogenjét, „Nu va fi ușor, va fi Nicușor!” (ford.: Nem könnyű lesz, Nicușor lesz!), majd hozzáteszi azt is, hogy szereti Romániát.

David Popovici, Románia olimpiai bajnok gyorsúszója, egy Instagram-történetben mondta el a követőinek, hogy menjenek el szavazni, ugyanis most fontosabb, mint valaha, hogy mindenki éljen ezzel az alkotmányos jogával az ország jövőjének érdekében. Hozzátette, ő szeretne Romániában maradni, itt folytatni sportolói karrierjét, azonban ezt csak egy politikailag kiegyensúlyozott országban teheti meg, amely igyekszik betartani az ígéreteit.

„Most sokan kérdezik tőlem, hogy mit keres egy sportoló a politikában, azt mondják, hogy talán maradjak a medencénél, és hallgassak. Üdvözlöm azokat, akik így gondolkodnak, de csak egy dolgot szeretnék mondani nekik: mindannyiunknak köze van a politikához, akár diák, mérnök, szerelő vagy költő vagy. A politika mindannyiunkat érint: a levegőtől, amit belélegzünk, egészen a biztonságérzetig, amit akkor érzünk, amikor az utcán járunk.” – tette hozzá a fiatal sportoló.

Bár nem mondta ki konkrétan, kit támogat, a videó végén, a mögötte lévő táblán, egy matematikai képlet válik láthatóvá.

Mircea Cărtărescu, a román irodalom egyik legnépszerűbb szerzője egy Facebook-bejegyzésben a következőképpen nyilatkozott a jelenlegi helyzetről: „Vasárnap döntő pillanat lesz Románia történelmében. Előre megyünk az Európai Unióval és a NATO-val, vagy letérünk az útról Oroszország és a politikai szélsőségesség felé? Az utóbbi esetben mindent elveszítünk, amit az elmúlt évtizedekben elértünk. Nagyon szeretném, ha mindannyian – mi, románok – megértenénk ezt, és tömegesen elmennénk szavazni. Az elmúlt napokban kiegyenlítődött az egyensúly. Gyerünk, menni fog! Tényleg menni fog!” – mondta. Bár ő sem nevezte meg konkrétan a jelöltet, akire szerinte szavazni kellene, azért nem nehéz kitalálni, kire gondolhatott az író, amikor EU-párti úton maradást emlegette.

Emellett a romániai rockmozgalom több száz tagja és támogatója, köztük szervezők, zenészek, újságírók és fotósok is arra buzdították az embereket, hogy vegyenek részt a szavazásban, hogy Romániának demokratikus, európai jövője lehessen.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!