Megszavazták a dohányzást korlátozó határozatot Kolozsváron

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Megszavazta Kolozsvár helyi tanácsa azt a rendeletet, amely jelentősen szigorítja a dohányzásra vonatkozó szabályokat a város közterületein – jelentette be Oláh Emese, Kolozsvár alpolgármestere Facebook-oldalán. Ez azt jelenti, hogy a jövőben kizárólag kijelölt dohányzóhelyeken lehet rágyújtani a parkokban és sportlétesítményekben, míg a tömegközlekedési megállókban teljes dohányzási tilalom lép életbe.

A szabályozás célja a közegészségügy javítása, valamint a nemdohányzók védelme a passzív dohányzás káros hatásaitól. A rendelet pontos életbe lépésének dátumát a városvezetés a következő időszakban fogja közölni, ugyanakkor már most felhívták a lakosság figyelmét arra, hogy a szabályszegést büntetni fogják.

A dohányzási korlátozások bevezetésének folyamata már márciusban kezdetét vette, amikor a polgármesteri hivatal közvitára bocsátotta a határozattervezetet. Emil Boc polgármester akkor egy sajtótájékoztatón jelentette be: az a cél, hogy szeptembertől lépjenek életbe azok az új szabályok, amelyek betiltják a dohányzást a buszmegállókban, és korlátozzák a parkokban és az önkormányzati sportközpontokban a rágyújtást.

Emil Boc emellett azt is elmondta, tárgyalásokat folytatott a nagyobb kolozsvári fesztiválok, például az Untold, a TIFF és a Jazz in the Park szervezőivel arról, hogy 2026-tól ezeken a rendezvényeken is kizárólag kijelölt dohányzóhelyeken lehessen rágyújtani.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!