Aláírták a kolozsvári körgyűrű második szakaszának kivitelezési szerződését

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Aláírták hétfőn a kolozsvári körgyűrű második szakaszának tervezési és kivitelezési szerződését – tájékoztat Sorin Grindeanu közlekedési miniszter. A körgyűrű Gyalut (és az A3-as autópályát) köti össze Apahidával (és a tervezett DX4-es gyorsforgalmi úttal).

Grindeanu közlése szerint a közlekedési minisztérium által támogatott szerződés értéke 4,72 milliárd lej (áfa nélkül), lebonyolítója pedig Kolozsvár Polgármesteri Hivatala, akinek a közbeszerzésén a besztercei székhelyű Dimex (egy bolgár és egy boszniai céggel társulva) nyerte el a megbízást. A kolozsvári körgyűrű második szakasza 23,67 kilométernyi négysávos út, valamint mintegy 17 kilométernyi összekötő út megépítését tartalmazza. A projekt részeként 5, összesen mintegy 2 kilométer hosszúságú alagutat is meg kell építsenek, illetve 30,35 kilométer kerékpárút kialakítása is benne van.

A tervezésre és kivételezésre összesen 48 hónapja van a Dimexnek. A Pro Infrastruktúra Egyesület februári összegzése szerint a besztercei cég eddigi teljesítménye nem túl meggyőző, és a körgyűrű megépítése „műszakilag, bürokratikusan és pénzügyileg mintegy 10-szer bonyolultabb projekt”. Példaként az észak-erdélyi autópályát az 1-es főúttal összekötő utat említette Tordatúr mellett, amivel végre ki lehet majd kerülni Tordát, és amit szintén a Dimex épít. Bár a szerződéses határidő februárban lejárt, az átadás még várat magára.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!