Nicușor Dan támogatására szólítja fel a magyar közösséget az EMSZ

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

„A május 4-i megismételt elnökválasztáson az ország polgárai világos és egyértelmű üzenetet küldtek: elég volt a múlt embereiből – változásra van szükség!” – kezdte az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) hétfői közleményét, amelyben bejelenti, hogy továbbra is Nicușor Dant támogatja.

Az EMSZ szerint a kormánykolíció „történelmi veresége” azt jelenti, hogy a polgárok 80%-a véli úgy, hogy véget kell vetni annak a három és fél évtizedes rendszernek, amely a politikai kiváltságokra, a korrupcióra és az alkalmatlanságra épül.

Az alakulat közleményében kiemeli, hogy a magyar közösségnek az a része, aki egyáltalán elment szavazni, a „mindent túlharsogó, elképesztő mennyiségű közpénzből finanszírozott kampány ellenére is” egyharmad részben nem a kormánypártok – és így az RMDSZ – jelöltjét támogatta. Hozzáteszik, hogy Nicușor Dan népszerűbb volt a magyarok körében, mint George Simion, noha a szélsőséges jelöltre voksolt a magyar szavazók közel 10%-a, ami „figyelmeztető jel”.

Az EMSZ már az első forduló előtt is közölte, akkor még óvatosabban, hogy inkább Nicușor Dannak szavazna bizalmat, mert több dologban egyetértenek, például közös bennük az önkormányzatok fontosságában és közösségépítő erejében való hit és az a vélemény, hogy a korrupció, a pazarlás korszakának és az eddigi vezető pártok visszaéléseinek korszakának véget kell érnie.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!