Többen is lefilmezhették a szavazásukat, vizsgálatot indított a rendőrség
Vizsgálatot indított a román rendőrség, mert az elmúlt két nap több olyan felvétel is megjelent a közösségi médiában, amelyeket a szavazófülkében készítettek a posztolók.
„Az Országos Rendőr-felügyelőséget a Központi Választási Iroda (BEC) értesítette az online térben megjelent anyagokról, amelyek a szavazási szándék nyilvánosságra hozatalát mutatják be. A beérkezett bejelentések kivizsgálása folyamatban van” – írja a rendőrség közlése alapján a G4Media.
Szombaton a Központi Választási Iroda ismét felhívta a lakosság figyelmét arra, hogy tilos fotókat vagy videófelvételeket készíteni a szavazólapról. A hatóság hangsúlyozza, hogy ez sérti a szavazás titkosságát.
A BEC szerint a kitöltött szavazólap lefényképezése nemcsak a BEC vonatkozó határozatával, hanem az elnökválasztás megszervezését szabályozó 2004/370-es számú törvény előírásaival is ellentétes, és jogsértésnek minősül.
A BEC is megjegyezte a tájékoztatásában, hogy az ezzel kapcsolatos panaszokat továbbította (és továbbítja) a rendőrségnek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom