Üzemanyaglopással gyanúsítják a brassói tömegközlekedési vállalat 39 sofőrjét
24 órára őrizetbe vették a brassói önkormányzat tulajdonában álló tömegközlekedési vállalat (RATBV) 39 sofőrjét, akiket azzal gyanúsítanak, hogy üzemanyagot loptak a járművekből, hogy eladják mezőgazdasági gépek tulajdonosainak, írja a Digi24 az Agerpres alapján.
Az ügyben a brassói ügyészség és rendőrség nyomozott. Információik szerint a sofőrök a munkanap elején vagy végén jutottak hozzá az üzemanyaghoz. A járműveket úgy parkolták le, hogy a biztonsági kamerákon ne lehessen látni az üzemanyagtartályt, és különböző műanyag edényekbe szívták le a gázolajat, majd a saját autóikhoz vitték. Utólag az üzemanyagot olyan embereknek adták el, akik mezőgazdasági gépeket használnak.
Az ügyben szerdán 46 helyszínen tartottak házkutatást és több mint 8000 liter gázolajat találtak. Az akcióban a brassói és a Kovászna megyei rendőrség mintegy 200 alkalmazottja vett részt a brassói ügyészség irányításával. A 46 helyszín közül kettő a tömegközlekedési vállalat munkapontja.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom