Elfogadta a szenátus a pszichoaktív szerek hatása alatt történő járművezetés büntetéséről szóló tervezetet

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Bűncselekményt követ el az a sofőr, akinek a vérében pszichoaktív szert mutatnak ki, mondja ki az a törvénytervezet, amelyet első házként hétfőn elfogadott a szenátus, írta az Agerpres. A tervezetről a képviselőház szavaz döntő házként.

A jogszabályjavaslat elfogadását 85 szenátor támogatta, hárman ellenezték, 30-an tartózkodtak.

A tervezetet január 30-án nyújtotta be a parlamentbe képviselők és szenátorok egy csoportja, köztük Alina Gorghiu, Robert Cazanciuc, Cristian Niculescu Țâgârlaș és Daniel Fenechiu. E szerint bűncselekményt követ el az a sofőr, akinek a vérében pszichoaktív szert mutatnak ki.

A felsőház jogi bizottsága hétfőn módosításokkal fogadta el a tervezetet, amelyen délután a plénum már nem változtatott. A jogszabályjavaslat szerint egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel és bizonyos jogoktól való eltiltással büntethető az a gépkocsivezető, akinek a vérében drogot vagy egyéb pszichoaktív szert mutatnak ki. A tettet nem büntetik, ha a pszichoaktív anyag jelenlétét a szervezetben orvos által előírt és az ajánlásoknak megfelelően szedett gyógyszer idézte elő.

A törvény egy évvel a Hivatalos Közlönyben való megjelenése után lép hatályba. Addig az egészségügyi minisztériumnak jóvá kell hagynia az ebbe a csoportba tartozó pszichoaktív anyagok jegyzékét, illetve intézkednie kell annak érdekében, hogy az ilyen anyagokat tartalmazó gyógyszerek legyenek vénykötelesek – áll a szakbizottság által elfogadott módosító javaslatban.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!