Románián keresztül csempésztek marokkóiakat az EU-ba

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A spanyol csendőrség felszámolt egy emberkereskedelemre szakosodott bűnszervezetet, amelyik 1000 és 2500 közötti számú marokkóit szállított Románián keresztül illegálisan Spanyolországba és más EU-s tagállamokba – számolt be az AFP alapján az Agerpres. A spanyol belügyminisztérium is beszámolt az esetről.

A bűnszervezet négy vezetőjét Murcia tartományban tartóztattak le – közölte a csendőrség. Az intézmény nem tájékoztatott a letartóztatottak nemzetiségéről.

A csendőrség szerint a bűnszervezet fejenként 3000 eurót kért a Spanyolországba eljutni szándékozó marokkóiaktól, akiket előbb repülővel Romániába utaztatott, majd teherautóval az Ibériai-félszigetre szállított.

A spanyol hatóságok becslései szerint a gyanúsítottak az elmúlt két évben 50 alkalommal szállítottak Spanyolországba 20-50 fős marokkói csoportokat.

A csendőrség közleményéből kiderül az is, hogy a bűnszervezet Romániában létrehozott egy „logisztikai központot”, ahol elrejtették a marokkóiakat, mielőtt Spanyolországba küldték őket.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!