Hat megyét érintő árvízveszélyre figyelmeztetnek
Jelentős árvizekre figyelmeztet az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA), Máramaros, Szatmár, Beszterce-Naszód, Suceava, Hargita és Neamț megye folyóira adták ki a riasztást – írja a Digi24. A figyelmeztetés hétfő déltől másnap délig érvényes.
Az INHGA tájékoztatása szerint a sárga jelzés a következő folyók vízgyűjtő területeit érinti:
- Tisza – a Valea Vişeului mérőállomásnál, ahol a folyó belép az ország területére,
- Vișeu – a folyó felső szakasza, valamint a középső és alsó szakaszhoz tartozó mellékfolyók,
- Iza – a felső szakasz, valamint a középső és alsó szakasz mellékfolyói,
- Lápos – a felső szakasz és a középső-alsó szakasz mellékfolyói (Máramaros megyében),
- Tur – teljes vízgyűjtő területe (Szatmár megyében),
- Nagy-Szamos – a folyó felső szakasza, valamint a középső és alsó szakaszhoz tartozó mellékfolyók (Beszterce-Naszód megyében),
- Beszterce (a Szeret egyik mellékfolyója) – a Cârlibaba mérőállomástól felfelé eső szakasz, valamint a Cârlibaba és az Izvoru Muntelui víztározó közötti szakasz mellékfolyói (Suceava, Hargita és Neamț megyékben).
A hidrológiai figyelmeztetés főként a hegyoldalakon lezúduló nagy mennyiségű csapadékot, az árkok és patakok gyors áradását, valamint a kisebb folyókon hirtelen kialakuló árvizeket jelzi, amik helyi áradásokhoz vezethetnek. Az előrejelzések szerint a legnagyobb valószínűséggel és intenzitással Beszterce-Naszód és Máramaros megye kisebb folyóin fordulhatnak elő ezek a jelenségek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom