Megvan a nyertes kivitelezője a Szatmárnémeti – Óvári közötti gyorsforgalmi út építésének

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kihirdették a Szatmárnémeti – Óvári közötti gyorsforgalmi útszakasz építésére kiírt pályázat nyertesét. A hírről Cristian Pistol, a közúti infrastruktúráért felelős országos társaság (CNAIR) elnöke számolt be egy csütörtöki Facebook-bejegyzésben. A közlemény szerint a munkálatokat a Construcții Erbașu nevű vállalat végezheti, erre 720,48 millió lej és 24 hónap áll rendelkezésére.

Az említett útszakasz a szatmárnémeti körgyűrűt és a romániai DN19-es, illetve a magyarországi M49-es autóutakat köti össze, az M49-esen keresztül pedig közvetve az M3-as autópályával is összeköttetést biztosít. Az útszakaszon két csomópont, két parkoló és egy közúti karbantartó és ellenőrző központ fog épülni.

Ha nem lesznek fellebbezések, a kivitelezési szerződést a felek 10 napon belül aláírhatják, olvashatjuk még Cristian Pistol bejegyzésében.

A Szatmár.ro egy 2023-as cikke szerint a gyorsforgalmi úton 120 km/h lesz a megengedett legnagyobb sebesség, a csomópontoknál pedig 60 km/h. Az útszakaszon egy 10 sávos határátkelőt is építenek, 4 sávot a teherautók, másik 4 sávot a személyautók és 2 sávot az autóbuszok használhatnak majd. A portál szerint az új határátkelő nagy terhelést von el a Petei átkelőtől, ami a román-magyar határon az egyik legforgalmasabb.

Románia januári, schengeni övezetbe való csatlakozása óta a határátkelők terheltsége jóval kisebb. Arról nem szól a CNAIR elnökének közleménye, hogy továbbra is indokolt-e egy ilyen kapacitású átkelőt építeni.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!