Sepsiszentgyörgyre látogat Crin Antonescu csütörtökön

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Noha a kampányidőszak hivatalosan még nem kezdődött el, de az államfői tisztségért induló politikusok már járják az országot. Csütörtökön Sepsiszentgyörgyre látogat a kormánykoalíció jelöltje, Crin Antonescu – írja a Covasna 45 portál.

Úgy tudják, Antonescu a PNL, a PSD és az RMDSZ helyi szervezeteinek a vezetőivel találkozik, hogy a segítségüket és mozgósításukat kérje a májusi választásokon, majd sajtótájékoztatót tart Tamás Sándor megyei tanácselnök, az RMDSZ háromszéki szervezetének az elnöke, Antal Árpád Sepsiszentgyörgy polgármestere, Bogdan Barbu, a PSD Kovászna megyei elnöke és Stelian-Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei elnökének a társaságában. Ezek után megnézi még a Székely Nemzeti Múzeumot, majd tovább hajt Brassó felé, hogy az ottani pártszervezetek támogatását kérje.

Crin Antonescu vasárnap nyújtotta be jelölési iratcsomóját a Központi Választási Irodánál (BEC), több mint 1,7 millió támogató aláírást gyűjtöttek össze az őt támogató pártok aktivistái. A Központi Választási Iroda kedden, március 11-én érvényesítette is a jelöltséget.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!