Szerdára halasztották Călin Georgescu tárgyalását, amiben a hatósági felügyelet alá helyezésének a megszüntetését kérte
Szerdára halasztotta Bukarest első kerületének bírósága Călin Georgescu fellebbezésének tárgyalását, amit a hatósági felügyelet alá helyezése ellen nyújtott be.
Călin Georgescut múlt szerdán helyezték hatvannapos hatósági felügyelet alá. Ennek értelmében a korábbi elnökjelölt
- nem hagyhatja el az országot,
- tájékoztatnia kell a hatóságokat az esetleges lakcímváltozásáról,
- nem tehet közzé a közösségi oldalakon legionárius, fasiszta, antiszemita, rasszista, idegengyűlölő tartalmakat,
- jelentkeznie kell az ügyészségen vagy a nyomozási bírónál, ahányszor hívják
- és nem birtokolhat fegyvert.
A legfőbb ügyészség hat bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást a volt államfőjelölt ellen. A vádhatóság közleménye szerint
- az alkotmányos rend megdöntésére irányuló cselekményekkel,
- fasiszta, rasszista vagy idegengyűlölő szervezet létrehozásával,
- népirtásért elítélt személyek kultuszának népszerűsítésével,
- a nemzetbiztonságot veszélyeztető hamis információk terjesztésével,
- hamis nyilatkozattétellel
- és antiszemita szervezet létrehozásával gyanúsítják.
Az ügyészek szerint közvetlenül az elnökválasztás érvénytelenítése után Călin Georgescu és közeli munkatársai tervet dolgoztak ki Románia destabilizálására Horațiu Potra zsoldosainak bevonásával.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom