Szerdára halasztották Călin Georgescu tárgyalását, amiben a hatósági felügyelet alá helyezésének a megszüntetését kérte

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szerdára halasztotta Bukarest első kerületének bírósága Călin Georgescu fellebbezésének tárgyalását, amit a hatósági felügyelet alá helyezése ellen nyújtott be.

Călin Georgescut múlt szerdán helyezték hatvannapos hatósági felügyelet alá. Ennek értelmében a korábbi elnökjelölt

  • nem hagyhatja el az országot,
  • tájékoztatnia kell a hatóságokat az esetleges lakcímváltozásáról,
  • nem tehet közzé a közösségi oldalakon legionárius, fasiszta, antiszemita, rasszista, idegengyűlölő tartalmakat,
  • jelentkeznie kell az ügyészségen vagy a nyomozási bírónál, ahányszor hívják
  • és nem birtokolhat fegyvert.

A legfőbb ügyészség hat bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást a volt államfőjelölt ellen. A vádhatóság közleménye szerint

  1. az alkotmányos rend megdöntésére irányuló cselekményekkel,
  2. fasiszta, rasszista vagy idegengyűlölő szervezet létrehozásával,
  3. népirtásért elítélt személyek kultuszának népszerűsítésével,
  4. a nemzetbiztonságot veszélyeztető hamis információk terjesztésével,
  5. hamis nyilatkozattétellel
  6. és antiszemita szervezet létrehozásával gyanúsítják.

Az ügyészek szerint közvetlenül az elnökválasztás érvénytelenítése után Călin Georgescu és közeli munkatársai tervet dolgoztak ki Románia destabilizálására Horațiu Potra zsoldosainak bevonásával.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!