Új gyógy- és sósfürdő épülhet a Kolozsvár melletti Zsukon

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Kolozsvártól mindössze 15 percre fekvő Zsuk község célja, hogy a romániai gyógyturizmus egyik kiemelkedő helyszínévé váljon. Ennek érdekében egy modern gyógy- és sósfürdő-központ kialakítását tervezik – mondta Dorel Pojar polgármester egy podcast-beszélgetésben.

A fürdőkomplexum 6,7 hektáron valósul meg, ebből maga a fürdő 1,5 hektárt foglal majd el. A polgármester elmondása szerint még szükség van infrastrukturális fejlesztésekre, de a gyógyászati célú ásványvíz kitermeléséhez már rendelkeznek a szükséges engedélyekkel. A fürdő megépítéséhez a község az Országos Helyreállítási és Rezilienciaépítési Terv (PNRR) keretében 20 millió lejes támogatást kapott.

„Egy valódi üdülőközpontot szeretnénk létrehozni, fedett sós vizes medencével, különféle kezelési lehetőségekkel, SPA-részleggel, szaunával – mindennel, ami egy modern wellnessközponthoz szükséges. Emellett szálláshelyeket, parkolókat, sétányokat és kerékpárutakat is kialakítunk. Természetesen egy étterem is lesz, hogy a vendégek megfelelő ellátásban részesülhessenek” – mondta Pojar.

A központ létrehozását múlt hónapban hagyta jóvá a Kolozsvári Területrendezési és Városrendezési Műszaki Bizottság.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!