Tömbházuk alagsorában bunker kialakításába kezdtek nagybányai lakosok

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Egy nagybányai tömbház lakói úgy döntöttek, hogy bunkert létesítenek az épület alagsorában – számol be a kezdeményezéséről a város polgármestere, Doru Dăncuş a közösségi oldalán. Máramaros megye központjának vezetője egy videót is közölt arról, hogy felkeresi a lakók bunkerét.

„A jó gazda példáját követve, aki nyáron a szánkót, télen pedig a szekeret készíti elő, néhány nagybányai úgy döntött, hogy előrelátóan bunkert alakít ki a blokk pincéjében” – írta a Facebookon Doru Dăncuş. Állítása szerint a város Decebal negyedében találkozott az emberekkel, akik elvitték és megmutatták, hogy mit értek el saját szorgalmuk, erőfeszítésük és akaraterejük révén.

Elmondása szerint a tömbház lakóinak egyetlen kívánsága volt: a városháza és a katasztrófavédelem néhány illetékese irányítsa a munkájukat, hogy a biztonsági előírásoknak megfelelően befejezhessék be bunkert. A polgármester mindenkit biztosít, ahogy a város részéről minden segítséget megadnak, ugyanakkor gratulál is nekik a kezdeményezéshez.

„Szeretném, ha minden lakóegyesület látná ezeket a képeket, hogy ezek az emberek anélkül mobilizálták magukat, hogy másokra vártak volna. Biztosítok minden polgárt, hogy a jövőben is minden olyan kezdeményezést támogatni fogok, amely az ő és városunk javát szolgálja” – tette még hozzá a polgármester.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!