Vizsgálóbizottságot sürget Ciucă a Nordis-ügyben
Egyre jobban élesedik a Nordis-botrány, amelyben román és külföldi állampolgárok is érintettek. Ennek hatására Nicolae Ciucă fölvette a kapcsolatot az áldozat képviselőivel és minél gyorsabban vizsgálóbizottságot szeretne felállítani a PNL vezetője – írja a Digi 24 az Agerpres-re hivatkozva.
Ciucă először a csalás részleteit ismertette, majd elmondta, hogy már kedd délután felszólítja képviselőházat, hogy tegyen konkrét lépéseket a vizsgálóbizottság létrehozását illetően. Elmondása szerint, minden károsult, aki nem iratkozik fel a hitelezői listára november 21-ig, elveszíti az esélyt arra, hogy visszakapja a pénzét vagy birtokba vegye ingatlanjait. Azt is mondta, hogy azért tartja fontosnak a vizsgálóbizottság működését, hogy az ilyen csalások ne forduljanak többé elő.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy támogatná-e azt a kivizsgálást is, amely a Iohannisnak szánt villa felújítási költségeit ellenőrizné, Ciucă azt nyilatkozta, hogy nincs ellenvetése, és támogatja a szociáldemokratáknak azt a kérést is miszerint ki kellene vizsgálni az Államelnöki Hivatal költségvetését.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom