Tömeges elbocsátás lesz Arad megyében egy autóipari és egy műanyagipari vállalatnál

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Összesen 236 alkalmazottól válik meg két Arad megyei vállalat. Egy autóipari és egy műanyagipari vállalkozás jelentette be az elbocsátásokat, és egyelőre 42 alkalmazottnak küldtek értesítést erről, írta az Arad Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség (AJOFM) hétfői tájékoztatása alapján az Agerpres.

Az AJOFM közleményében ugyanakkor hangsúlyozták, hogy a munkáltatók esetenként a tevékenység átszervezésével az előzőleg bejelentettnél kisebb számú alkalmazottat bocsátanak el.

Az év elejétől több tömeges elbocsátásról is érkezett bejelentés az Arad megyei AJOFM-hez, májusban például hét autóalkatrész-gyártó cég arról tájékoztatta az intézményt, hogy összesen 450 munkástól készül megválni. A döntést az elektromosautó-rendelések visszaesésével magyarázták.

Arad megyében 1,6 százalékos a munkanélküliségi ráta, az egyik legalacsonyabb az országban. Ugyanakkor az Országos Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség állásközvetítő platformja szerint jelenleg 165 munkáltató 1066 álláshelyet kínál a megyében, a legtöbbet a ruhagyártás, szállítás, építőipar, autógyártás terén és a kereskedelemben.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!