Hatan már biztonságban vannak a spanyolországi áradások után eltűntnek nyilvánított 22 romániaiból

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A spanyolországi áradások után eltűntnek nyilvánított 22 román állampolgár közül hatan biztonságban vannak – közölte csütörtök délután a külügy. A szaktárca tájékoztatása szerint a Castellon de la Plana-i román konzulátus munkatársai ellenőrzik 16 másik román állampolgár lehetséges eltűnésével kapcsolatos információkat, és állandó kapcsolatban állnak a spanyol hatóságokkal.

A külképviselet illetékesei kapcsolatban állnak azokkal is, akik román állampolgárok esetleges eltűnését jelentették, illetve akik nehéz helyzetbe kerültek az áradások nyomán – közölte a külügy.

Közben a spanyol hatóságok közlése szerint legalább 140-re emelkedett az áradások halálos áldozatainak a száma.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!