Október végére is marad a melegebb idő az országban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az október végén és november elején szokásos időjárásnál melegebb várható a jövő héten, írja az Antena3 Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai szolgálat vezetőjének nyilatkozata alapján.

A szakember szerint hangsúlyozta, jelenleg az ország nagy részén több mint egy Celsius-fokkal melegebb a napi átlaghőmérséklet, mint az ilyenkor megszokott, és úgy látja, hogy a hónap végéig kitart majd ez az eltérés. Főleg Románia déli részén lehet melegebb időjárásra számítani, 24-25 Celsius-fokos napi maximumhőmérsékletek is elképzelhetők. Bukarestbe hétfőre például 23-24 Celsius-fok körüli maximumok valószínűek.

Elena Mateescu egyetlen olyan régiót említett, ahol azért nem tombol olyan nagyon a vénasszonyok nyara, mégpedig Erdély keleti, dombosabb részét, vagyis Székelyföldet. Megjegyezte, a napi minimumhőmérsékletek is emelkedni fognak, de azért Erdély keleti részén azért még mindig -5 és -7 Celsius-fok közötti hajnali fagyokra lehet számítani. Ezzel szemben az ország nyugati, déli, délkeleti régióiban a napi minimumok 10 és 13 Celsius-fok között alakulhatnak a jövő héten.

Egyébként az utóbbi napokban folyamatosan Székelyföldön mérték a leghidegebb napi minimumokat, szombatról vasárnapra virradóra Csíkszeredában -6,4 fokra esett vissza a hőmérséklet, ami az egész országban a leghidegebb érték volt.

Most úgy látják, hogy az utolsó őszi hónap, a november első napjaiban is maradhatnak a melegebb légtömegek, különösen az ország déli régióban lehet kellemes őszi napokra számítani.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!