Aláírták a sepsiszentgyörgyi műjégpálya finanszírozási szerződését

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

2100 férőhelyes, 12 ezer négyzetméter alapterületű műjégpálya építését tervezik Sepsiszentgyörgyön, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá a megyeközpont és a kormány képviselői Bukarestben.

A létesítmény a szerződés szerint 245 millió lejből épül meg 40 hónap alatt, orvosi és sportmódszertani központtal szerelik fel, és a legmodernebb szabványoknak megfelelő országos és nemzetközi versenyek megrendezésére is alkalmas lesz, írta az Agerpres.

„Az RMDSZ kormányzásának eredményeként egy nemzetközi tornák befogadására is alkalmas, orvosi központtal rendelkező jégcsarnokunk lesz, amely korcsolyázási, sportolási lehetőséget biztosít a sepsiszentgyörgyieknek, ugyanakkor a Háromszéki Ágyúsok is új otthonnal gazdagodnak a kézdivásárhelyi mellett” – írta hétfőn Facebook-oldalán Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester.

A sepsiszentgyörgyi mellett egy konstancai és egy piteşti-i stadion finanszírozási szerződését is aláírták hétfőn. „Ezek a beruházások az általam vezetett kormánynak a sportinfrastruktúra és a tömegsport fejlesztése melletti elkötelezettségét mutatják. Ezekre a létesítményekre alapozva lehet majd ismét kiemelkedő sportteljesítményt elérni Romániában” – mondta Marcel Ciolacu miniszterelnök.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!