A nyugdíjtörvény ellen tüntetnek a szakszervezetek képviselői

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Több százan tüntetnek csütörtök délelőtt a munkaügyi minisztérium előtt az új nyugdíjtörvény ellen – írja az Agerpres.

A romániai vasutasok szakszervezeti szövetsége által kezdeményezett megmozduláson más szakszervezetek és civil szervezetek képviselői is részt vesznek.

A tüntetők olyanokat skandálnak, hogy „Lemondani!”, „Szégyelljétek magatokat!”, „Tolvajok!”, és a kezükben tartott táblákon olyan feliratok olvashatók, mint „A PSD és a PNL ugyanaz az aljasság”, „Véget vetünk a nemzetárulásnak, a gazdaság tönkretételének, a korrupciónak”, „PSD, PNL, hol van a mi munkánk?”, „A nyugdíj nem egy kiváltság, hanem egy jog”.

A szervezők szerint az új nyugdíjtörvény kedvez azoknak, akik hosszú időn át és normális munkakörülmények között dolgoztak, és ez idő alatt levont nyugdíjjárulékuk bekerült a társadalombiztosítási költségvetésbe. Azok viszont, akik nehéz munkakörülmények között dolgoztak, vagy fogyatékkal élnek, illetve a kisnyugdíjasok rosszul jártak az új nyugdíjtörvénnyel, mert nem jogosultak a stabilitási pontokra – állítja a Meridian szakszervezeti szövetség.

A tüntetők képviselőiből álló küldöttség a munkaügyi miniszterrel tárgyal.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!