Ecuadori fagyasztott gyümölcsbe rejtve csempésztek kokaint Romániába

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ecuadori fagyasztott gyümölcsbe rejtett kokaint találtak a nagylaki országúti határátkelőn a hatóságok, egy 33 és egy 36 éves férfit nemzetközi kábítószer-kereskedelem miatt őrizetbe vettek – írja az Agerpres.

A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) közleménye szerint az összesen 16 tonna árut egy romániai vállalat importálta Ecuadorból. A 75 hordó fagyasztott gyümölcsöt tartalmazó konténert szeptember 18-án rakodták ki a konstancai kikötő egyik terminálján.

Vámkezelése után a konténert ugyanaznap Nagyenyedre szállították, és 71 hordót egy hűtőkamionba rakodtak át, amelyik később elindult Hollandiába. A jármű rakományát hétfőn a határrendészet munkatársai átvizsgálták a nagylaki országúti határátkelőn, így került elő a kokain. A drogok lefoglalása után a hatóságok több helyszínen – köztük Nagyenyeden – házkutatásokat tartottak, majd őrizetbe vettek két személyt.

A konstancai törvényszék szerdán elrendelte a két férfinek az előzetes letartóztatását.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!