A romániai gyermekotthonokban 1966 és 1997 között erkölcsi károkat szenvedők jóvátételét tervezik

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Jóvátételben részesülhetnek egy törvénytervezet szerint mindazok, akik 1966 és 1997 között erkölcsi károkat szenvedtek a romániai gyermekotthonokban – írja az Agerpres.

A jogszabályjavaslatot a képviselőház jogi bizottságának elnöke, Laura Vicol kezdeményezte, és elsőként a szenátus fogja megvitatni.

A tervezetben szereplő jóvátételi intézkedések az 1966 és 1997 között a romániai gyermekotthonokban fizikai és lelki szenvedésnek kitett személyekre vonatkoznak, beleértve azokat is, akiket később Romániában vagy külföldön örökbe fogadtak.

A törvényjavaslat szerint mindazok közülük, akik jelenleg munkanélküliek, a szociális referenciamutató értéke 80 százalékának megfelelő összegű havi juttatásra lennének jogosultak életük végéig. A foglalkoztatottak mentesülnének a személyi jövedelemadó befizetése alól. Emellett mindannyian ingyenes pszichoterápiás ülésre vagy pszichológiai tanácsadásra lennének jogosultak legalább egy évig.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!