Felakasztotta magát egy kiskorú fogvatartott a nagyváradi börtönben
Felakasztotta magát egy kiskorú, aki a nagyváradi börtönben volt vizsgálati fogságban – írja az Agerpres.
A büntetés-végrehajtási intézet sajtószóvivője, Adina Bîrda vasárnap esti tájékoztatása szerint a 15 éves fiatal szeptember eleje óta volt előzetes letartóztatásban minősített lopás miatt.
A fiú a fogdahelyiségben levő telefon zsinórjával akasztotta fel magát, a délutáni „adminisztratív tevékenységek” során találta meg az egyik felügyelő. Azonnal megkezdték az újraélesztését és riasztották a mentősöket, akik azonban csak a halál beálltát tudták megállapítani.
A börtön vezetősége belső vizsgálatot indított az ügyben, és tájékoztatta az illetékes szerveket, az Országos Büntetés-végrehajtási Hivatalt, a Bihari megyei ügyészséget, a rendőrséget és az igazságügyi orvosszakértőket, amelyek nyomozást indítottak.
Ha úgy érzed, bajban vagy, a Hallgatlak Telefonos Lelkisegély Szolgálatnál meghallgatnak: a 0754 800 808 telefonszámra bárki betelefonálhat, kérdezhet, vagy csak egyszerűen elmondja nehézségeit. Képzett munkatársak fogadják a betelefonálókat. A telefonszámot minden hétköznap 8-24 óra között lehet hívni. Email: [email protected].
A téma érzékenysége miatt ebben a cikkben nem jelenítünk meg reklámokat.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom