Ebben az évben már több mint 15 ezerszer hívta az 112-t egy Iași megyei lakos
2024 elejétől mostanáig az 112-őn fogadott hívásokból több mint 2,7 millió nem valódi sürgősség miatt történt, derül ki a Speciális Távközlési Szolgálat (STS) szombati közleményéből.
Sokan véletlenül tárcsázták a segélyhívót, de 163 ezer körül mozgott azoknak a száma, akik ezt viccből tették vagy szidalmazni kezdték az operátorokat. Utóbbiak 880 órát pazaroltak el abból az időből, amit valós vészhelyzetek megoldására lehetett volna fordítani, számolta ki a STS.
Egy Iași megyei telefonszámról például 15 103 hívás érkezett az 112-re ebben az évben, egy Maros megyei számról 7109, egy Botoșani megyeiről pedig 5160.
A hamis segélykérés egyébként 2000 lejig terjedő összeggel büntethető, ha pedig csak a helyszínen derül ki, hogy félrevezették a hatóságokat, akkor 4000 lej is lehet, emlékeztet a STS közleménye.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom