Spontán tiltakozásba kezdtek a kormányapparátus tagjai

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Spontán tiltakozásba kezdtek hétfőn a kormányapparátus tagjai, mivel nem teljesültek a bérköveteléseik, írta az Agerpres.

A közigazgatásban dolgozók érdekeit képviselő országos szakszervezeti szövetség, a FNSA hétfői közleménye szerint a kormányapparátusban dolgozókat hátrányos megkülönböztetésben részesítik a többi közigazgatási alkalmazottal szemben, és ezt a helyzetet a kormány képviselői nem hajlandók orvosolni a felek többszöri tárgyalása után sem.

A legutóbbi találkozóra hétfőn került sor, de mivel ezen sem sikerült jobb belátásra bírni a kormány képviselőit, a kormányapparátus tagjai a Victoria-palota B bejáratánál spontán tüntetésbe kezdtek – közölte a FNSA.

„A közigazgatás csúcsát jelentjük, a miniszterelnöki kancelláriáról, a kormányfőtitkárságról, a kormányfő ellenőrző testületéről beszélünk. 2015 óta nem kaptunk béremelést a múlt decemberi 5 százalék kivételével” – idézte az Economedia Noni Iordache szakszervezeti vezetőt, aki szerint ennek a közalkalmazotti kategóriának a nettó átlagbére 5000 lej körül mozog.

Ha szükséges, személyesen fog beszélni a kormányapparátus tiltakozó tagjaival – jelentette ki Marcel Ciolacu hétfőn Târgoviştén. A miniszterelnök azt mondta, egy tanácsosa tárgyalt a tiltakozó alkalmazottakkal, és miután visszatér Bukarestbe, szükség esetén ő maga fog beszélni velük.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!