Románia is részvétét fejezte ki a moszkvai terrortámadás áldozatai hozzátartozóinak
Szombaton délután részvétét fejezte ki a külügyminisztérium a több mint száz halálos áldozatot követelő moszkvai terrortámadás áldozatai hozzátartozóinak – írja az Agerpres.
„Románia határozottan elítéli a terrorizmus minden formáját és a civilek elleni támadásokat” – üzente a külügyminisztérium az X-en.
A Moszkva külvárosában lévő Crocus City Hall rendezvénycsarnokban péntek este nyitott tüzet gépkarabélyokkal egy csoport álarcos férfi. A támadásban 115 személy halt meg, köztük három gyermek is. A támadásért az Iszlám Állam vállalta a felelősséget. Moszkva közölte, hogy az orosz hatóságok 11 személyt tartóztattak le az ügyben, közöttük a négy feltételezett elkövetőt is. Vlagyimir Putyin orosz elnök szombati beszédében Ukrajnához kötötte a támadást azzal, hogy arra utalt, hogy Ukrajnában előkészítettek egy ablakot az államhatár átlépésére az elkövetőknek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom