Betiltják Romániában az energiaitalok forgalmazását a kiskorúak körében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Döntő házként elfogadta kedden a képviselőház a kiskorúak energiaitalokhoz való hozzáférését korlátozó törvénytervezetet, amelyet a szenátus már október végén elfogadott. A jogszabályjavaslat 238 támogató és egy elutasító szavazatot kapott, 12 képviselő tartózkodott, írja az Agerpres.

A tervezetben rögzített meghatározás szerint az energiaitalok olyan italok, amelyek a szénhidrátok, vitaminok és ásványi anyagok mellett a központi idegrendszert stimuláló szereket (koffeint, taurint, karnitint, guaranát, glükuronolaktont) tartalmaznak.

A jogszabályjavaslat megtiltja az energiaitalok forgalmazását oktatási intézményekben, egészségügyi intézményekben vagy hátrányos helyzetű személyeket ellátó létesítményekben.

A képviselőház ülésén elfogadott módosító javaslat szerint a kereskedelmi egységek nem szolgálhatnak ki energiaitallal kiskorúakat. Az előírás megszegése szabálysértésnek minősül, és 30 ezer lejig terjedő bírsággal büntethető. A szabálysértés ismétlődése a kereskedelmi egységek tevékenységének 10-től 30 napig történő felfüggesztését vonja maga után.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!