Rendőrségi vezetőkhöz juthattak a Torda központjából eltulajdonított térkövek

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Sikkasztási és okirat-hamisítási ügyben nyomoz a tordai polgármesteri hivatalnál a Kolozs megyei Korrupcióellenes Igazgatóság (DGA), az egyik vezető beosztású alkalmazottat ugyanis azzal gyanúsítják, hogy a barátai között osztogatta szét a város központjában lecserélt, de jó állapotú térköveket, írja a tordai ügyészség közleményére hivatkozva a G4media.ro.

A nyomozók házkutatást tartottak a tordai polgármesteri hivatalnál és a Kolozs megyei rendőrség két magas rangú tisztjénél is. Utóbbiakat azzal gyanúsítják, hogy ők voltak a közvagyonból eltulajdonított építési anyag kedvezményezettjei.

Az ügyészség közleménye szerint a tordai polgármesteri hivatal alkalmazottja 2023 folyamán használhatatlannak minősítette a város központjából felszedett térköveket, azután pedig a leltárból leírt építési anyagot pénzért vagy ingyen odaadta hozzá közel álló embereknek, többek között Kolozs megyei rendőrtiszteknek.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!