Tavasziasra fordul az idő február első hetében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A január utolsó hétvégéjén tapasztalt szeles, hideg után február elejére igazi tavaszias időjárást jósolnak a meteorológusok – írja a Digi24.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat főigazgatója, Elena Mateescu a televíziónak azt nyilatkozta, hogy február első hétvégéjén az ilyenkor megszokottnál sokkal melegebb, helyenként akár 17 Celsius-fokos csúcshőmérséklet is várhatók. Állítása szerint csütörtöktől, február elsejétől kezdenek igazán emelkedni a nappali csúcshőmérsékletek, először csak az ország déli felében. Aztán február első hetében már általánosan melegebbnek ígérkezik, mint az ilyenkor megszokott. Akár 5-6 Celsius-fokkal is melegebb lehet a heti átlag, mint az ilyenkor általános.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!