A drogkereskedelem és -fogyasztás elleni küzdelemről szóló törvénytervezetek elfogadását sürgeti az igazságügyi miniszter

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A kábítószer-kereskedelem és -fogyasztás elleni küzdelemről szóló törvénytervezetek elfogadását sürgette szombaton Alina Gorghiu igazságügyi miniszter – írja az Agerpres.

Piteşti-i sajtótájékoztatóján a tárcavezető elmondta, hogy továbbra is prioritásnak tartja a parlamentbe korábban beterjesztett három jogszabályjavaslat elfogadását.

„Társadalmunkat nem fogják megkímélni (...) a drogok, a kábítószer-kereskedelem, a fogyasztás elterjedése a fiatalok körében. Igazságügyi miniszterként a parlamenti kollégáim bölcsességére apellálok. Választási évben vagyunk, a parlamenti munka valószínűleg nem lesz folyamatos, ezért úgy gondolom, hogy a lehető legnagyobb felelősséggel kell kezelnünk a három tervezet sürgősségi eljárással történő elfogadását” – nyilatkozta Alina Gorghiu.

A miniszter emlékeztetett, hogy a kábítószer-kereskedők nyilvántartásának létrehozásáról szóló törvénytervezet, a regionális drogrehabilitációs központok létrehozásáról szóló törvénytervezet, illetve a Május 2.-törvény néven ismert jogszabályjavaslat elfogadását sürgeti. Az utóbbi előírja, hogy a kábítószer-kereskedők nem kaphatnak felfüggesztett börtönbüntetést.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!