A kormány jóváhagyta, hogy gyorsforgalmi út épüljön Szatmárnémetiből az M3-as autópálya felé

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Elfogadta a bukaresti kormány a Szatmárnémeti – Óvári gyorsforgalmi út megépítéséről szóló határozatot – tájékoztat a Facebookon Kereskényi Gábor, szatmárnémeti polgármesterre. A tájékoztatás értelmében így rendelkezésre áll a beruházás kivitelezéséhez szükséges 1.087.359.000 lejes összeg.

Az útszakasz Szatmárnémetit köti össze a román-magyar határon levő Óvárival, majd ott csatlakozik a későbbiekben a magyarországi M49-es gyorsforgalmi úthoz, rákapcsolva ezzel Szatmárnémetit az európai autópálya hálózatra.

Magyarországon már tavaly elkezdődött az M49-es gyorsforgalmi út első szakaszának az építése. Korábban Lázár János arról nyilatkozott, hogy a magyar kormány tervei szerint 2026 végére készülhet el a beruházás.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!