Bányavirágot kobozott el a rendőrség a kolozsvári repülőtéren, a napokban már másodszor
A napokban második alkalommal fedeztek fel nagyobb mennyiségű bányavirágot a határőrök a kolozsvári repülőtéren, írja az Agerpres alapján a G4media. A kivételes ásványegyüttesek valószínűleg a nemzeti örökség részét képezik.
A rendőrség közleménye szerint kedden 27 kilogrammnyi bányavirágot találtak egy csomagtérbe leadott poggyászban. A bányavirág a bányák falain, üregeiben, hasadékaiban különféle méretben megtalálható, különböző ásványokból álló, esztétikailag kivételes képződmény.
A kedden felfedezett, 14 bányavirágot tartalmazó csomagot egy romániai cég küldte Kínába, egy magánszemélynek. A küldeményhez nem csatolták a kulturális minisztérium ideiglenes vagy végleges kivitelre vonatkozó engedélyét, ezért a rendőrség csempészés kísérletének gyanújával indított eljárást.
A bányavirágokat lefoglalták, az értéküket és származásukat ezután fogják megállapítani.
Az elmúlt napokban egy Nagy-Britanniába tartó utas csomagjában találtak 45 bányavirágot, szintén a kolozsvári repülőtéren.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom