Két kislány meghalt a házukban kitört tűzben Szilágy megyében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Két gyermek meghalt vasárnap este az otthonukban kiütött tűzben, a Szilágy megyei Kucsó faluban – írja az Agerpres.

A Szilágy megyei katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint vasárnap este háromnegyed 9 körül érkezett be a tüzet bejelentő hívás, a helyszínre tűzoltók, rohammentősök és mentősök szálltak ki.

A lángok oltásával egy időben a mentőcsapatok megpróbálták kimenekíteni az információk szerint a házban tartózkodó személyeket. Két gyermeket, egy 9 és egy 12 éves kislányt, találtak, akiknek életét azonban az erőfeszítések dacára nem sikerült megmenteni. A gyermekek testfelületüknek 80 százalékán szenvedtek égési sérüléseket.

A tűzoltók első vizsgálatai szerint a tüzet a kályha mellett felhalmozott gyúlékony anyagok okozták, amelyek a hő hatására meggyúltak – nyilatkozta az Agerpresnek hétfőn Lucian Jacodi, az ISU szóvivője.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!