48 évesen nyugdíjba mehet az a kolozsvári sztárbíró, aki korábban azért perelt, hogy bíró maradhasson

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Jóváhagyta a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege a Kolozs megyei törvényszék bírája, Cristi Danileţ nyugdíjazását – írja a testület szerdai döntése nyomán az Agerpres. Így a kolozsvári sztárbíró, aki korábban azért perelte be CSM-t, hogy bíróként dolgozhasson, most 48 évesen nyugdíjba vonulhat.

Cristi Danileţ még pénteken jelentette be a Facebook-oldalán, hogy az igazságszolgáltatásban ledolgozott 25 év után nyugdíjba vonul. Közölte: továbbra is jelen lesz a közéletben, hogy „dicsérje, ami jól működik, és bírálja, ami rosszul működik a jog és igazságügy területén”. Hozzátette azt is, hogy a továbbiakban is szerepet vállal a jogászképzésben, de szeretne a családjával is több időt tölteni.

Danileţ döntését ugyanakkor még jóvá kellett hagynia a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács illetékes részlegének is, amit szerdán meg is tettek.

A 48 éves Cristi Danileţ 2011 és 2017 között a CSM tagja, majd a Kolozs megyei törvényszék bírája volt. Állásából 2021 decemberében felfüggesztették többek között a TikTok-oldalán közölt két videó miatt, illetve azért, mert tagja volt kormánykritikus civil szervezeteknek. Cristi Danileţ ezért beperelte a CSM-t és mindegyik perét jogerősen megnyerte. Tavaly áprilisban újra elfoglalhatta állását a törvényszéken, és visszamenőleg megkapta a fizetését.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!