Közös tervet dolgoz ki Törökország, Románia és Bulgária a Fekete-tengeren sodródó aknák eltávolítására

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Törökország, Románia és Bulgária januárban közös tervet készül aláírni az ukrajnai háború miatt a Fekete-tengeren sodródó aknák eltávolítására – jelentette be szombaton a Reuters szerint Yaşar Güler török védelmi miniszter.

A három ország védelmi miniszterei a NATO októberi brüsszeli ülésén, majd a múlt hónapban egy Ankarában tartott találkozón vitatták meg a tervet, és jelenleg a véglegesítésén dolgoznak, írta a Reutersre hivatkozva az Agerpres.

A török védelmi miniszter Ankarában a sajtónak nyilatkozva elmondta, hogy a „háromoldalú kezdeményezés” egyelőre csak ezt a három országot, Törökországot, Romániát és Bulgáriát foglalja magában, és várhatóan január 11-én írják alá Isztambulban.

„Az Ukrajna és Oroszország közötti háború miatt mind az ukrán, mind az orosz kikötőkben aknákat helyeztek el a harcban álló felek. Ezek néha elszabadulnak és partjainkra sodródnak. Aknaszedőink folyamatosan járőrözni fognak Románia (tengeri) határáig” – magyarázta Yaşar Güler.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!