Az AUR a PSD-n kívül bárkivel folytatna koalíciós tárgyalásokat a parlamenti választások után
A Szociáldemokrata Párton (PSD) kívül bármelyik más párttal koalíciót kötne a jövő évi parlamenti választások után a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) – jelentette ki péntek este a Digi24-nek nyilatkozva George Simion.
Az AUR elnöke kifejtette, hogy „csak a románokra” támaszkodva szeretnék megnyerni a választásokat. Ha pedig nem szereznek abszolút többséget a parlamentben, akkor „bárkivel” tárgyalnak egy koalíciós kormány megalakításáról, kivéve a PSD vezetőit, idézte az Agerpres.
Ezt Simion azzal indokolta, hogy a PSD-t „reformálhatatlannak” tartja. Szerinte a szociáldemokraták elsőként fognak majd tiltakozni, amikor a kormányon lévő AUR bejelenti a polgármesteri, alpolgármesteri, helyi tanácsosi és a megyei tanácsosi tisztségek kétharmadának megszüntetését, mert „féltik a korrupt helyi kiskirályaikat”.
Simion kizárta az együttműködést Ludovic Orbannal, de elmondta, hogy a volt kormányfő pártjának, a Jobboldal Erejének több tagjával szívesen tárgyalnának, és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) több politikusa is partnerük lehet.
Kérdésre válaszolva az AUR elnöke nem zárta ki, hogy a pártja államfőjelöltje lesz a jövő évi választásokon, de hangsúlyozta, hogy az alkatához jobban passzolna a kormányzati szerep.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom