10 és 20 ezer lej közötti bírsággal büntethető ezentúl Románia zászlajának meggyalázása
Döntő házként megszavazta kedden a képviselőház azt a jogszabálytervezetet, amely tetemes bírsággal bünteti Románia zászlajának a meggyalázását – írja az Agerpres. A szenátus már korábban elfogadta a tervezetet.
A kedden elfogadott jogszabály értelmében 10 és 20 ezer lej közötti között bírsággal sújtható annak az előírásnak a megsértése, amely szerint Románia zászlajára csak a törvény vagy a katonai szabályzat által jóváhagyott feliratok és szimbólumok kerülhetnek.
Az 1994/75-ös törvény huszadik cikkelyét módosító tervezetet 246 képviselő támogatta, 32-en elutasították, egy tartózkodott a szavazáskor.
Az egyik módosítás értelmében az állampolgárok kötelesek tisztelni Románia nemzeti zászlaját és himnuszát, és semmilyen módon nem sérthetik ezeket.
A jogszabály indoklása szerint a közrend súlyos megsértését és Románia zászlajának meggyalázását jelenti, ha a megengedettől eltérő feliratok vagy jelek kerülnek a nemzeti színekre. Ezt a cselekedetet magas összegű pénzbírsággal kell sújtani a nemzetellenes cselekedetektől való elrettentés érdekében.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom