Két 15 éves lány követhetett el öngyilkosságot Hunyad megyében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Valószínűleg öngyilkos lett az a két 15 éves hobicaurikányi lány, akik lezuhantak egy 20 méter magas víztorony tetejéről a Hunyad megyei Lupényban – írja az Agerpres.

A tragédia szombat délután történt. Az egyik lány telefonon közölte édesanyjával, hogy öngyilkosságot készül elkövetni. Az asszony rögtön hívta az 112-es számot, így a mentőcsapatok azonnal kiszálltak a hívás helyszínére, egy lupényi egykori gyár udvarára, ahol egy 20 méter magas torony áll. A torony tövében megtalálták a két lányt; egyikük esetében azonnal megállapították a halál beálltát, a másikat megpróbálták újraéleszteni, sikertelenül.

A nyomozáshoz közel álló források megerősítették vasárnap az Agerpres hírügynökségnek, hogy a két lány mobiltelefonját megtalálták a víztorony tetején.

A törvényszéki orvostani vizsgálat során arra is keresik a választ, hogy a két tizenéves alkohol vagy más, tiltott szer hatása alatt volt-e, amikor öngyilkosságra szánta el magát.

Az ügy körülményeinek tisztázására a petrozsényi bírósági ügyészség felügyelete alatt indult kivizsgálás.

Van segítség! Ingyenes, anonim, a nap 24 órájában hívható lelki elsősegély-szolgálat várja a hívásokat a 116-123 és 06-80-810-600 telefonszámon. Ha öngyilkossági gondolatai vannak, kérjük, olvassa el ezt az oldalt, mielőtt kárt tenne magában. Ha másvalakiért aggódik, ezen az oldalon talál tanácsokat, mit tud tenni.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!