Kanyarójárványt hirdetett az egészségügyi minisztérium
Kanyarójárványt hirdetett kedden az egészségügyi minisztérium – írja az Agerpres. A tárca közleménye a kanyarós megbetegedések számának aggasztó növekedésével indokolta a döntését. Huszonkilenc megyében csaknem 2000 kanyarós megbetegedést jelentettek eddig, és sok gyermek kórházi kezelésre szorul.
A kanyarójárvány kihirdetése lehetővé teszi az oltások rendjének a felgyorsítását, a gyerekek így már fiatalabban, akár már 9-11 hónapos csecsemő korukban megkaphatják a betegséget megelőző szérumot. A minisztérium a pótoltások beadását is ösztönözné azoknak, akik valamilyen okból nem kapták meg a vakcinát.
A minisztérium ugyanakkor tájékoztató kampányt indít az oltási programról a családorvosok bevonásával.
A kanyaró egy rendkívül fertőző betegség, amely gyorsan terjed, főleg az oltatlan gyermekek körében, és súlyos szövődményeket okozhat. A kanyaró elleni átoltottság folyamatosan csökkent Romániában az elmúlt 10 évben, a védőoltás első dózisát tekintve ez 78, a második dózist tekintve 62 százalékos – közölte a szaktárca.
„Nyilvánvaló, hogy a kanyaróvírus fertőzés tartós terjedését a közösségben a be nem oltott gyermekek fertőzésre fogékonyabb tömegének felhalmozódása okozza” – idézi az egészségügyi minisztert a news.ro.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom