Hegyimentők: az életüket kockáztatták, akik a hóviharban elindultak megnézni a Szfinx sziklaalakzatot
Eltévedt és életveszélybe került kedden három bukaresti túrázó a Bucsecs-fennsíkon – közölte a buşteni-i hegyimentő-szolgálat az Agerpres szerint.
„Az utolsó pillanatban találták meg őket, hipotermiás állapotban” – közölték a Salvamont Facebook-oldalán. A három személyt a Baba Mare hegyimentőbázisra vitték, és a tervek szerint szerdán hozzák le őket a hegyről, ha egészségi állapotuk és az időjárási körülmények megengedik.
A Salvamont bejegyzése szerint a rossz idő ellenére kedden is turisták százai nézték meg a Bucsecs-fennsíkon levő Szfinx sziklaalakzatot. „Úgy tűnik, a hóvihar sem tudta megállítani az embereket, pedig az életüket kockáztatták ebben az időjárásban” – fogalmaztak.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom