Sztrájkot helyezett kilátásba a román állami légitársaság szakszervezete
December 1-től egyetlen repülőgépet sem indítanak útnak, amennyiben a vállalatot nem mentesítik a költségvetési megszorításokat előíró 296/2023-as törvény bizonyos előírásai alól, jelentette be szerdán a TAROM román állami légitársaság alkalmazottainak szakszervezete az Agerpres szerint.
„Ha a TAROM-ot nem mentesítik a »nemzet szégyene«-törvény rendelkezései alól, ugyanakkor más, többségi állami tőkével rendelkező, de nem feltétlenül versenypiacon dolgozó cégek mentesülnek, mi, a TAROM szakszervezetének (SUT) tagjai, pilóták, légiutas-kísérők, fedélzeti szerelők, a földi üzemeltető személyzet tagjai 2023. december 1-jétől nem indítunk el egy repülőt sem” – áll a közleményben.
Az említett törvény megjelenése után a TAROM dolgozóinak szakszervezete memorandumban fordult a kormányhoz és a szállításügyi minisztériumhoz, kérve a vállalat felmentését a törvény rendelkezései alól, a kabinet azonban eddig csak az állami vasúttársaság és a bukaresti metróhálózatot üzelmeltető Metrorex felmentési kérelmét tárgyalta, írják.
A szakszervezet szerint a törvény rendelkezései versenyhátrányba hoznák a TAROM-ot az ágazat magánszereplőivel szemben a légi közlekedési szolgáltatások piacán és mélyítenék a személyzethiányt megakadályozva a magasan képzett személyzet felvételét vagy megtartását.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom