Új átkelő nyílik a román-magyar határon

Jóváhagyta pénteki ülésén a román kormány, hogy Románia és Magyarország között új határátkelőhely megnyitásáról szülessen megállapodás, írja a News.ro. Az új átkelőt a Temes megyei Óbéba és Csongrád-Csanád vármegyei Kübekháza között nyitják meg a Temes Megyei Tanács javaslatára.
A szállításügyi minisztérium a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaságon (CNAIR) keresztül biztosítja az infrastruktúra kiépítését, valamint a határátkelőhely működéséhez szükséges létesítmények és közművek biztosítását, közölte pénteken a tárca.
A műszaki megvalósíthatóság, a határellenőrzés, a gazdasági hatékonyság és a helyi adottságok értékelését követően a 2023. augusztus 24-én Szegeden tartott kétoldalú szakértői értekezleten közösen határozták meg a határátkelő infrastruktúrájának optimális helyszínét.
Szeptember 1-jén Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter Temesváron Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszterrel találkozott, és közös szándéknyilatkozatot írtak alá az új határátkelő megnyitásáról.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom