Több mint ezer egészségügyi dolgozó jelezte, hogy elmenne Izraelbe segíteni
Több mint ezer egészségügyi dolgozó, orvos és asszisztens jelezte kedd estig, hogy elmenne segíteni Izraelbe, ha ez szükséges – jelentette be Alexandru Rafila egészségügyi miniszter az egészségügyi intézményekben végzett felmérést követően. A News.ro összefoglalója szerint a tárcavezető hétfőn jelentette be, hogy van egy weboldal, ahol az egészségügyi dolgozók önkéntesen jelezhetik a szándékukat, ha részt vennének a segítségnyújtásban.
Rafila szerint az országnak fel kell készülnie, hogy önkéntes alapon egészségügyi csapatokat tudjon küldeni Izraelbe, ha szükséges.
A miniszter kifejtette: az egészségügyi dolgozókat „csak Izrael kifejezett kérésére” küldenek, a mozgósítás pedig megelőző jellegű, hogy amennyiben szükség lenne erre a segítségre, azt a lehető leggyorsabban tudják küldeni.
A tárcavezető szerint az izraeli orvosok is azonnal jelezték a Crevedia robbanások után, hogy készek segíteni Romániának.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom