Több mint ezer egészségügyi dolgozó jelezte, hogy elmenne Izraelbe segíteni

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Több mint ezer egészségügyi dolgozó, orvos és asszisztens jelezte kedd estig, hogy elmenne segíteni Izraelbe, ha ez szükséges – jelentette be Alexandru Rafila egészségügyi miniszter az egészségügyi intézményekben végzett felmérést követően. A News.ro összefoglalója szerint a tárcavezető hétfőn jelentette be, hogy van egy weboldal, ahol az egészségügyi dolgozók önkéntesen jelezhetik a szándékukat, ha részt vennének a segítségnyújtásban.

Rafila szerint az országnak fel kell készülnie, hogy önkéntes alapon egészségügyi csapatokat tudjon küldeni Izraelbe, ha szükséges.

A miniszter kifejtette: az egészségügyi dolgozókat „csak Izrael kifejezett kérésére” küldenek, a mozgósítás pedig megelőző jellegű, hogy amennyiben szükség lenne erre a segítségre, azt a lehető leggyorsabban tudják küldeni.

A tárcavezető szerint az izraeli orvosok is azonnal jelezték a Crevedia robbanások után, hogy készek segíteni Romániának.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!