Csíkszeredában volt a leghidegebb kedd reggel az országban: -1,3 Celsius-fokot mértek

Mínusz 1,3 Celsius-fokot mértek kedd reggel Csíkszeredában, lakott területen a székelyföldi városban volt a legalacsonyabb a hőmérséklet. A nagyszebeni meteorológiai központ szolgálatos meteorológusa, Cristina Blaga az Agerpresnek elmondta, hogy a fagy beálltának kedvezett a derült idő és a magas légnyomás.
Alacsony hőmérsékleti értékeket mértek más Hargita megyei településeken is: Gyergyóalfaluban 0,2, Maroshévízen 1,2, Székelyudvarhelyen 4,5 fok volt kedd reggel, a Bucsin-tetőn pedig 3,3 fokig hűlt le a levegő.
Cristina Blaga elmondta azt is, hogy ez volt az idei őszön az első olyan reggel Hargita megyében, amikor dér is jelentkezett több térségben. Hozzátette, hogy a megyében a következő napokban is fagyos reggelek várhatók.
A leghidegebb október 3-ai nap 1983-ban volt Hargita megyében, akkor Csíkszeredában mínusz 5,9 fokot mértek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom