További robbanásban megsérült személyeket készülnek külföldre szállítani

A Dâmboviţa megyei Crevedia autógáz-töltőállomásánál történt robbanások további sérültjeit készülnek külföldi kórházakba szállítani – jelentette be vasárnap a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) vezetője.
Az Agerpres Raed Arafat nyilatkozta alapján azt írja, vasárnap még legalább egy sérültet külföldre visznek, és az orvosok döntése függvényében a nap folyamán és hétfőn további betegek kerülhetnek külföldi egészségügyi intézményekbe.
A kétoldalú egyeztetések nyomán Belgium, Olaszország és Ausztria, az uniós polgári védelmi mechanizmus keretében Norvégia, Németország és Bulgária ajánlott fel kórházi helyeket a robbanás sérültjei számára.
A robbanásoknak összesen 57 sérültje és egy halálos áldozata van. Vasárnap hajnali 5 óra körül a hadsereg C-27J Spartan típusú repülőgépé két sérültet már átszállított Brüsszelbe. Egy másik ugyanilyen típusú gép 8 órakor indult Milánóba, szintén két, égési sérüléseket szenvedett beteggel.
Marcel Ciolacu miniszterelnök bejelentésére hivatkozva a Libertatea azt írja, hogy még 7 személy külföldi egészségügyi intézményekbe való szállítását tervezik a hatóságok. A sajtóhírek szerint három civil sérült állapota kritikus, olyanok is vannak köztük, akiknek a testfelületének több mint 80 százaléka megégett.
Közben kiengedték a kórházból a robbanásban megsérült két rendőrt és egyik csendőrt – közölte vasárnap Bogdan Despescu belügyminisztériumi államtitkár. Despescu tájékoztatása szerint egy csendőr még kórházban van, állapota stabil.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom